W szkole najłatwiej jest nam znaleźć partnera, a wśród osób z naszej klasy mamy największe możliwości. Spędzamy z nimi po kilka godzin dziennie i co chwila pojawia się okazja, żeby porozmawiać albo skontaktować się w inny sposób. Jednak czasami zawieranie relacji w szkole i wyraźne obnoszenie się z nią nie jest dobrym wyborem. Pamiętaj, że wokół was jest masa osób, która może na was nieprzychylnie patrzeć.

Możecie nie mieć o czym rozmawiać po szkole

W przypadku związków z osobą, z którą spędzamy cały dzień w szkole, po zakończeniu lekcji możemy zupełnie nie mieć pomysłu, o czym jeszcze możemy porozmawiać. Nie możemy raczej zupełnie nie odzywać się w czasie zajęć, chyba że utrzymujemy naszą relację w sekrecie przed resztą znajomych, ale w tym samym czasie to po ostatnim dzwonku mamy najwięcej możliwości na miłe spędzenie czasu. Związki oparte na czasie spędzonym w szkole bardzo często po niej się rozchodzą, bo nie wiadomo w zasadzie, co możemy robić po nich. A w taki sposób bardzo ciężko jest nam zbudować coś na poważnie.

Twoje koleżanki mogą być zazdrosne

Nie zapomnij o tym, że wystawiając swój związek na widok klasy, narażasz się na złośliwe komentarze i okazywanie zazdrości. Wiele osób chciałoby być na twoim miejscu, szczególnie jeśli jesteś w szkole średniej. Może się okazać, że osoby, z którymi trzymałaś się od pierwszej klasy, odwrócą się od Ciebie, czasami nie wiedząc nawet, że stoi za tym zazdrość. Mogę stać się też twoimi konkurentkami i nigdy nie wiesz, jak zareaguje na to twój partner. Czasami młodzi mężczyźni nie są w stanie się do nikogo przywiązać i wybiorą najładniejszą albo najbardziej przypadającą mu do gustu dziewczynę, która niekoniecznie będzie Tobą.

Będzie pojawiać się między wami sporo konfliktów

Konflikty w związkach to norma, ale pojawiać się one będą znacznie częściej, kiedy będziecie cały czas zanurzeni w tym samym środowisku. Mogą być one drobne i dotyczyć nieścisłości czy niezrozumienia się nawzajem. Ale mogą się też opierać na problemach w szkole, na przykład odmiennym zdaniu o nauczycielach albo czymś dotyczącym nauki. To bardzo powszechne, bo szkolna atmosfera trzyma nas w ciągłym napięciu i podtrzymuje w nas stres. A to, jak doskonale wiadomo, sprzyja rozwijaniu się wszelkiego rodzaju konfliktów. Czasami takie kłótnie mogą doprowadzić do naszego rozstania.