Żywa lekcja historii pt. „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”

24 listopada 2016r. naszą szkołę odwiedziła grupa rekonstrukcji historycznej „Arkona” z Torunia, aby przeprowadzić żywą lekcję historii pt. „Jak to Sobieski pod Wiedniem wojował”. Miłośnicy historii Polski, przedstawiając swoisty spektakl, wprowadzili uczniów w klimat czasów, kiedy w Polsce władzą sprawowała szlachta.
Artyści w ciekawy i oryginalny sposób zaprezentowali ubiory: chłopski i szlachecki (męski oraz kobiecy) oraz przyodzianie husarza. Ciekawym doświadczeniem dla uczniów była możliwość przymierzenia strojów z innej epoki. Aktorzy dali ponadto popis umiejętności władania szablą i pokaz walki. Na podsumowanie spotkania, aktorzy sprawdzili, czy uczniowie zapamiętali najistotniejsze informacje: urządzili konkurs a za poprawną odpowiedź można było otrzymać monetę z wizerunkiem króla Jana III Sobieskiego. Zakończeniem tej ciekawej lekcji był pokazowy wystrzał z pistoletu.