Teatr Capitol – „Liżę Twoje serce”

13 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej został zorganizowany wyjazd do Wrocławia, Teatru Capitol na sztukę pt. "Liżę Twoje serce" według scenariusza Agnieszki Glińskiej i Tomasza Mana. Muzykę do spektaklu skomponowali współcześni autorzy Bronisława Wajspapuszka i Marcin Januszkiewicz.  Spektakl połączony był z odwiedzeniem wystawy „1000 lat Wrocławia” w Muzeum Historycznym. Wystawa określana jest jako jedna z najnowocześniejszych ekspozycji muzealnych w Polsce, na której historyczne dziedzictwo Wrocławia spotyka się z najnowszą technologią wystawienniczą. 
Spektakl opowiada historię Wrocławia zaraz po zakończeniu II Wojny Światowej. Porusza trudny temat związany z wojenna historia bohaterów oraz trudy życia w pierwszych dniach wolności. Pretekstem do przestawienia życia w tych czasach jest miłość Cyganki do Cygana ze złotym zębem. Ta młoda dziewczyna szukając swoje wielkiej, jak się okazało wymyślonej , miłość wraz z młodą Polka przemierza Wrocław spotykając wielu ludzi wywodzących się z rożnych kultur. Są wśród nich Niemcy, Rosjanie, Cyganie i Polacy pochodzący z rożnych części Polski. Każdy z bohaterów wnosi do spektaklu swoje przeżycia związane z wojną. 
Ogromnym autem musicalu jest doborowa obsada aktorów, których liczba i kunszt aktorski zrobiły na nas ogromne wrażenie. Na uwagę zasługuje również fakt wspaniale dobrych i wykonanych pieśni i piosenek z sugestywnym przekazem wyprowadzającym nas w atmosferę tamtych czasów. Nasz zachwyt wzbudziła również wspaniała choreografia i scenografia stworzona do spektaklu, oraz świetnie dobrane i wykonane kostiumy. Wszystkie te elementy sprawiły, że to przestawienie stało się niezapomnianym przeżyciem i na długo pozostanie w naszych głowach...