Dnia  19 lutego uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mieli możliwość obejrzenia spektaklu profilaktycznego "NAD PRZEPAŚCIĄ" zaprezentowanego przez artystów z Impresariatu Artystycznego INSPIRACJA z Krakowa. Styl życia lansowany przez media i wymuszany przez rówieśniczą presję sprawia, że dla wielu młodych ludzi spotkania towarzyskie i zabawa nieodłącznie kojarzą się z alkoholem i sięganiem po narkotyki.

NAD PRZEPAŚCIĄ
Bohaterowie Nad przepaścią to dwójka przyjaciół połączonych wspólną pasją 
- wspinaczką, różniących się "tylko" podejściem do życia, zwłaszcza w kwestii używek i narkotyków. Hobby, któremu się oddają, wymaga lojalności wobec partnera, zaufania do drugiej osoby i odpowiedzialności. I te wartości w obliczu destrukcyjnych sił, schodzą w pewnym momencie na dalszy plan. W efekcie powstaje prosta, ale wyrazista historia. Opowieść o dużym ładunku emocjonalnym, przemawiająca do młodych ludzi.
Program ma za zadanie uświadomić im konsekwencje takich "eksperymentów" i nauczyć postawy asertywnej. Również w sugestywny sposób zachęcić do podjęcia wysiłku w sztuce radzenia sobie z problemem używek i nałogów. W myśl starej maksymy alpinistów - "Kiedy trzeba wspiąć się na górę, nie myśl, że jak będziesz stał i czekał, to zrobi się ona mniejsza".