Konkurs Netriders

Słuchacze kursu IT Esensials z lokalnej Akademii CISCO, która działa przy Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu zakwalifikowali się do drugiej, finałowej rundy konkursu Netriders organizowanego przez firmę CISCO. W tym prestiżowym konkursie rywalizują studenci i uczniowie szkół technicznych z całej Europy, Rywalizacja naszych uczniów z zawodnikami z innych państw zakończyła się sukcesem i do drugiej rundy awansowało sześciu uczniów z naszej Akademii.
W kolejności największej liczby zdobytych punktów to:

1. Piotr Łężny (klasa 1E - Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich)
2. Filip Cebulski (klasa 2A - Niepubliczne Gimnazjum Łużyckie)
3. Aleksander Pawłowski (klasa 1E - Liceum Ogónokształcące im. Braci Śniadeckich)
4. Michał Żółtowski (klasa 1E - Liceum Ogónokształcące im. Braci Śniadeckich)
5. Wiktoria Ramulewicz (klasa 2A - Liceum Ogónokształcące im. Braci Śniadeckich)
6. Adrian Topolnicki (klasa 1E - Liceum Ogónokształcące im. Braci Śniadeckich)
Pełna lista uczestników: klik

W konkursie Netriders dla słuchaczy kursu Routing & Switching, który jest opcją dla bardziej zaawansowanych słuchaczy, bardzo dobrze zaprezentowali się Hubert Kowalik i Michał Walczak j z klasy 2A Liceum Ogónokształcącego im. Braci Śniadeckich, którzy również dostali się do finałowej rudy osiągając wyniki lepsze niż studenci z wielu Europejskich krajów.
Sukces jest tym większy, że konkurs odbywał się w języku angielskim, a o poziomie rywalizacji może świadczyć dużo krótsza lista finalistów.
Pełna lista uczestników: klik

Finał odbędzie się 26 Maja, liczymy na dobre wyniki, a zachętą są wspaniałe nagrody.
Uczestnicy z dwoma najlepszymi Wynikami ogólnymi otrzymają nagrodę wyjazdu naukowego do San Jose w Kalifornii (USA) w dniach 10–16 stycznia 2017 roku („Nagroda wyjazdu naukowego”). (Rzeczywista wartość detaliczna: 2 500,00 USD). Ponadto otrzymają możliwość wyboru między voucherem certyfikacyjnym CCNA Routing and Switching a voucherem certyfikacyjnym CCNA Security (Rzeczywista wartość detaliczna: 295,00 USD). Uczestnicy Rundy 2 z pierwszym, drugim, trzecim, czwartym i piątym najlepszym wynikiem otrzymają voucherem certyfikacyjnym CompTIA A+ (Rzeczywista wartość detaliczna: 295,00 USD).

Strona konkursu: klik