III Powiatowy Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje”

Za nami już III Powiatowy Konkurs Chemiczny „Młody Chemik Eksperymentuje”, w którym udział wzięło pięcioro naszych uczniów: Karol Czajkowski, Natalia Dubrowska, Dominik Baziuk, Jakub Danielewski i Karol Kaczor. Konkurs odbył się 11 stycznia – składał się z dwóch części testu pisemnego, trwającego 90 minut, a następnie 10 najlepszych uczestników przystąpiło do części finałowej – zadań laboratoryjnych wykonywanych przez 60 minut w pracowni chemicznej. Poziom konkursu jest bardzo wysoki, odbywa się pod ścisłym nadzorem zewnętrznej komisji w składzie:

mgr Krystyna Gans – Przewodnicząca

Sekcja Dydaktyczna Wrocławskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Chemicznego Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS

dr Krystyna Chmieleńska

Zakład Metodyki Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego

mgr inż. Zbigniew Adamski

mgr Renata Rak

Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu

mgr inż. Kamila Marcola

Zakład Chemii Analitycznej i Metalurgii Chemicznej Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej.

Serdecznie dziękujemy uczniom za udział w konkursie.